تاریخچه هتل قدیم رامسر

هتل قدیم رامسر
هتل قدیم رامسر

اولين پايه هاي ساخت و ساز هتل قديم رامسر در سال 1311 همزمان با تونل و جاده كندوان و دانشگاه تهران آغاز شد. ساخت اين هتل سه سال به طول انجاميد و روايتي است كه يك ايراني ارمني زبان مقيم آلمان به نام مهندس غريبيان اين هتل ماندگار را ساخته است. در خصوص برآورد هزينه انجام شده براي ساخت اين هتل اطلاعات دقيقي در دسترس نيست.

هتل بنیاد پهلوی (هتل قدیم)

هتل قدیم رامسر از معدود هتل هایی هست که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این هتل دارای یک زیرزمین است که بعدها به سفره‌خانه سنتی تبدیل شد و سه طبقه که روی آن ساخته شده است. ورودی اصلی هتل در جهت شمال است و اروپایی‌ها و بویژه آلمانی‌ها در ساخت هتل نقش بسزایی داشتند و این هتل مجموعه‌ای از سلیقه‌های آلمانی، انگلیسی و ایتالیایی را در خود گرد آورده است . طراحی داخلی هتل توسط انگلیسی‌ها انجام شد و ایتالیایی‌ها هم طراحی محیط بیرون آن را انجام دادند.

پیشینه و تاریخچه و رخداد های مهم در هتل قدیم :

الف) برگزاری اولین کنفرانس بین المللی حفاظت از تالابها و پرندگان مهاجر در ۱۳ اسفند سال ۱۳۴۹
ب) برگزاری کنگره پزشکی بین المللی از مهر ماه ۱۳۳۱ در چندین سال متوالی
ج)‌ فیلمبرداری ۲ قسمت از سریال کارآگاه علوی
د)‌ سمپوزیوم بین اللملی ماهیان خاوریاری ، اجلاس ناکا ، اجلاس ارگانهای دریائی کشور  ، بهداشت جهانی ، همایش بین المللی انسان و آب (سلزمان میراث فرهنگی ) و …

هتل قدیم رامسر با بلوار مقابل خود در یک راستا قرار دارد و از ایوان هتل؛ می‌توان انتهای بلوار که به کازینو و دریا منتهی می‌شود را دید. در حیاط پشتی این هتل نمادی نصب شده که ۴۰ نماینده از ۴۰ کشور صلح و دوستی در هنگام سفر خود به ایران در گذر از رامسر و اقامت در هتل قدیم رامسر آن را نصب کردند. به جهت قرار گرفتن این هتل در طبیعت زیبای رامسر و قرار گرفتن جنگل سرسبز پشت هتل، و هماهنگی رنگ سفید هتل و جنگل سبز، بنای هتل را بیشتر در دید رهگذران و مسافران قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *