کوچکترین کتابفروشی تهران به نام دکه کتاب خیام

برای عاشقان کتاب، کتابفروشی ها همیشه یک مکان دنج و فوق العاده هستند که پر از قفسه های کتاب و صندلی هایی برای نشستن کنار قفسه ها است. اما دکه کتاب خیام تفاوتی عمده با آنها دارد و یکی از کتاب فروشی های قدیمی و جالب تهران و در نزدیکی پارک شهر به حساب می آید. برای آشنایی بیشتر با کوچکترین کتابفروشی تهران با ما همراه باشید.


دکه خیام

دکه کتاب خیام کجاست؟

در جایی که شلوغی و همهمه شهر، اجازه نمی دهد گوشه و کنار شهر را بهتر ببینیم، یک دکه کتابفروشی وجود دارد که در بین ساختمان های بلند این شهر گم شده است. البته در جایی نزدیک به یکی از قدیمی ‌ترین پارک ها و خیابان های تهران. اگر از سمت خیابان خیام به سمتپارک شهر حرکت کنید، یک دکه کتابفروشی می بینیم که در امتداد دیواره بعد از ورودی متروی امام خمینی، به این کتابخانه کوچک می رسید. یک دکه دنج و زیبا که فقط یک قفسه کتاب دارد. این کتاب فروشی در نگاه اول برای هر کسی جذاب است. خیلی از مردمی که جذب دکه کتاب خیام می شوند، حتماً یک کتاب از آن می خرند. اگر گذرتان به آن اطراف می افتد، پیشنهاد می کنیم محض کنجکاوی هم که شده سری به این کتابفروشی بزنید.

دکه کتاب خیام کجاست

قدمت دکه کتاب 

از خود فروشنده که سوال می کنیم، می گوید که چهل سال است با این دکه فعالیت می کند. او از سال 1378 این دکه کتاب فروشی را راه انداخته است و تا الان هم دارد در آن فعالیت می کند. 


دکه کتاب خیام کتابفروشی کوچک نزدیک پارک شهر

کتاب هایش!

کتاب هایی که در این دکه خیام می بینیم، همه دست دوم هستند. از کتاب رمان و شعر بگیر تا کتاب های تاریخی و فرهنگ لغت. فروشنده دکه می گوید که مردم در گذشته کتاب هایشان را به او و کتاب فروشی های دیگر شهر اهدا می کردند تا دیگران هم استفاده کنند. اما در حال حاضر که هم قیمت کتاب بالا رفته و هم مطالعه مردم پایین آمده، خود فروشنده کتاب ها را تهیه می کند و در معرض فروش می گذارد. 
دکه کتاب خیام کتابفروشی کوچک نزدیک پارک شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *