5 شهر رنگارنگ قاره آمریکا و جاذبه های معماری آن

شهرهای رنگارنگ دنیا

بتن خاکستری و کامپوزیت های بی روح تنها کالبد شهری و جوهره قاره آمریکا به شمار نمی روند. بسیاری از شهرهای مهم جهان درون دریایی از رنگ های گوناگون و متنوع غرق شده اند و چهره ای مجزا از شهرسازی، هویت بصری منطقه و محله ای را به نمایش می گذارند. این شیوه رنگ آمیزی پیش تر در هند و برخی کشورهای آسیای شرقی پرطرفدار بود. اما این مطلب به معرفی 5 شهر مهم در قاره آمریکا در طول سالیان متمادی پرداخته که از ساختارهای رنگارنگی برای تزئین شهر خود پرداخته اند و نشان می دهد که رنگ ها چگونه بر زندگی شهری کاربران خود تاثیرگذار می باشند.

سالوادور، برزیل

شهرهای رنگارنگ دنیا
پلورینو یکی از مراکز تاریخی شهر سالوادور می باشد که شامل مجموعه ای از خانه های استعماری به سبک معماری باروک است. ساختمان های پر جنب و جوشی که یکی از پای ثابت های کارت پستال های معروف برزیل به شمار می رود. میراث جهانی یونسکو این بخش از شهر را به عنوان یک سایت تاریخی و گردشگری ثبت نموده است.

 بوئنوس آیرس، آرژانتین

شهرهای رنگارنگ دنیا
معماری پایتخت آرژانتین را باید به پاریس آمریکای جنوبی تشبیه کرد. اینکه معماری شهر بوئنوس آیرس، پاریس فرانسه را مرجع شهرسازی خود قرار داده جالب توجه است. زمانی که از خیابان های شلوغ مرکز شهر فاصله می گیرید و به La Boca’s Caminito نزدیک می شود، از انرژی، رنگ آمیزی و رنگ و بوی این نقطه از شهر لذت می برید. رنگ آمیزی این منطقه از شهر یکی از جاذبه های مهم گردشگری بوئنوس آیرس است. دلیل این رنگ آمیزی به مهاجران اسپانیایی و ایتالیایی بازمیگزدد که به واسطه نبود امکانات اولیه مجبور شدند از اضافه رنگ هایی که برای نقاشی کشتی خود به کار می بردند، برای تزئین خانه های خود استفاده کنند.

هاوانا، کوبا

شهرهای رنگارنگ دنیا
پایتخت کشور کوبا که تاریخش با مسافرت درون شهر تغییر می کند، رنگ زندگی را در شریان های پایتخت خود به نمایش گذاشته است. کوبا یکی از نمادهای رنگ دنیا می باشد که می توانید در دیوارهای شهر، خودرو و لباس های مردم ببینید. هاوانا به واسطه همین عوامل به رنگین کمان آمریکا شهرت دارد.

گواناهواتو، مکزیک

شهرهای رنگارنگ دنیا
شهرگواناهواتو به عنوان پایتخت فرهنگی کشور مکزیک رنگ های متنوعی را در مقیاس های گوناگون به نمایش می گذارد. به طوری که ساختمان های شهر در پهنه کوه ها و دره های زیادی به اجرا سیده اند. این شهر در سال 1980 به یکی از سایت های تاریخی میراث یونسکو تبدیل شد و فعالیت های اقتصادی این شهر بر پایه کشف و حفاری معادن نقره بود.

پالم اسپرینگ، کالیفرنیا، آمریکا

شهرهای رنگارنگ دنیا
شهر پالم اسپرینگ کالیفرنیا به واسطه هتل های رنگارنگ خود یکی از پرطرفدارترین مکان های تفریحی دنیا به شمار می رود. رنگ های پر جنب و جوش بلوک های آپارتمانی به همراه طراحی محوطه و بافت سبز این شهر را به نگین کالیفرنیا بدل کرده است. تنوع رنگی ساختمان ها و سایت های این شهر یکی از شادترین مکان های دنیا را خلق نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *